Read Kanıtı Olmayan Gerçekler by John Brockman Free Online


Ebook Kanıtı Olmayan Gerçekler by John Brockman read! Book Title: Kanıtı Olmayan Gerçekler
Loaded: 1735 times
Reader ratings: 7.5
The author of the book: John Brockman
Edition: NTV Yayınları
Date of issue: 2007
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 941 KB
City - Country: No data

Read full description of the books:Yüce zihinler kimi zaman ellerinde henüz bir kanıt ya da iddia olmadan gerçeği tahmin edebilirler. Sizin, kanıtlayamasanız da, doğru olduğuna inandığınız şey nedir?

Cevaplar, sadece bilimin teorik sorunlarını değil, aynı zamanda hayatımızın temel alanlarını da kuşatan geniş, renkli, akıl gıdıklayıcı bir yelpaze oluşturuyor.

Akıllarda beliren hayati soruların başlıcaları şunlar: Evren nereden geldi? Yaşam nereden geldi? Akıl nereden geldi? Dünya dışında yaşam ya da akıllı yaşam var mı? Zaman gerçekten var mı? Dil, bilinçliliğin bir gereği mi? Hamam böceklerinin bilinci var mı? Kuantum mekaniğinin ötesinde bir teori var mı? Kanıtlayamadığımız şeylere inanmak bize gerçekten de seçilimsel bir avantaj sağlıyor mu?

Ve tabii yeni yaklaşımlar kendini gösteriyor: Yeni bir doğa felsefesi doğuyor; fizik sistemlerini anlamanın yepyeni yolları, kim olduğumuza, insan olmanın anlamına dair temel varsayımlarımızın çoğunu sorgulayan fikirlere dair yeni düşünce sistemleri doğuyor.

İlginç bir nokta; bu parlak beyinlerin cevaplarında karamsarlıktan iz yok neredeyse; okurları şaşırtacak iyimser bir hava hakim. Kimi, insanın sanıldığı gibi çekirdeğine dek çürümediğine inanıyor. Kimileri ise insanlığın iyiye doğru gidebileceğine bile inanıyor. Kitabın geneline yansıyan apaçık his ise, merak duymaktan gelen katıksız haz.

Bilimciler, bu kitapta, kanıtlarla konuşma kuralının dışına çıkıyor. Ama bu, bilimi ihlal eden bir tutum da değil. Boş günlerini değerlendirmeye çalışan profesyonellerin eğlencelik fikirleri de değil. Birbirinden çok farklı alanlardan gelen katkılar, sağlam bir bilimsel sezginin ruhunu yansıtıyor; açık görüşlü, sınırlamalardan uzak, entelektüel açıdan oyunbaz, kuvvetli birtakım tahminler. Cevapların çoğu, çeşitli çalışma alanlarına dair bir tür geleceği öngörüyor.

109 parlak beyin, bütün bu problemleri, bilimin uzmanlık isteyen dilinden kaçınarak ele alıyor ve çeşitli disiplinler arasındaki bilgi alışverişini sıradan okurun anlayabileceği bir dille yürütüyor.


Download Kanıtı Olmayan Gerçekler PDF Kanıtı Olmayan Gerçekler PDF
Download Kanıtı Olmayan Gerçekler ERUB Kanıtı Olmayan Gerçekler PDF
Download Kanıtı Olmayan Gerçekler DOC Kanıtı Olmayan Gerçekler PDF
Download Kanıtı Olmayan Gerçekler TXT Kanıtı Olmayan Gerçekler PDFRead information about the author

Ebook Kanıtı Olmayan Gerçekler read Online! With a broad career spanning the fields of art, science, books, software and the Internet. In 1960 he established the bases for "intermedia kinetic environments" in art, theatre and commerce, while consulting for clients such as General Electric, Columbia Pictures, The Pentagon, The White House... In 1973 he formed his own literary and software agency. He is founder of the Edge Foundation and editor of Edge, a highly acclaimed website where the most outstanding thinkers, leaders of what he has termed "Third Culture", analyse cutting-edge science.

He is author and editor of several books, including: The Third Culture (1995); The Greatest Inventions of the Past 2000 Years (2000); The Next Fifty Years (2002) and The New Humanists (2003).

He has the distinction of being the only person to have been profiled on Page One of the "Science Times" (1997) and the "Arts & Leisure" (1966), both supplements of The New York Times.


Reviews of the Kanıtı Olmayan Gerçekler


ADAM

Something a favorite author wrote.

HARRIET

I never liked the book.

ALEX

The idea is great, but sometimes the text suffers

GEORGIA

Very controversial Vpechalenija
Add a comment
Download EBOOK Kanıtı Olmayan Gerçekler by John Brockman Online free

PDF: kant-olmayan-gerekler.pdf Kanıtı Olmayan Gerçekler PDF
ERUB: kant-olmayan-gerekler.epub Kanıtı Olmayan Gerçekler ERUB
DOC: kant-olmayan-gerekler.doc Kanıtı Olmayan Gerçekler DOC
TXT: kant-olmayan-gerekler.txt Kanıtı Olmayan Gerçekler TXT